Uwielbiasz podróże? Często wyjeżdżasz? Dowiedz się, w jaki sposób wybrać ubezpieczenie na miarę Twoich potrzeb!

Podróże są wspaniałe!

Prawdopodobnie trudno byłoby znaleźć kogokolwiek, kto nie zgodziłby się z powyższym stwierdzeniem. Wyjazdy każdego typu są wspaniałym przeżyciem, nierzadko wyjątkową przygodą, z której wracamy z całą masą pozytywnych wspomnień. Oczywiście każdy z nas może preferować wyjazdy innego typu. Niektórzy wolą bierny wypoczynek, jak chociażby leżenie na plaży czy wylegiwanie się na hotelowym basenie. Inni natomiast uwielbiają zwiedzanie kolejnych miast czy zakątków, są też tacy, dla których wakacje to koniecznie trekking w górach. Bez względu na to, co wolisz, a może co wyjazd zmieniasz profil urlopu, zawsze konieczne jest ubezpieczenie turystyczne. Polisa podróżna zapewnia Ci odpowiednią ochronę i pomoc w różnego rodzaju sytuacjach, których oczywiście chcielibyśmy uniknąć. Niestety nigdy nie wiesz, kiedy spotka Cię jedna z nieprzyjemnych przygód, dlatego o wiele lepiej zabezpieczyć się na taką ewentualność i kupić ubezpieczenie podróżne.

Na rynku czeka na Ciebie bogaty wybór różnorodnych ubezpieczeń turystycznych. To z pewnością dobra wiadomość, gdyż bez trudu znajdziesz polisę, która spełni wszystkie Twoje wymagania. Warto jednak zastanowić się, na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Ciebie. Co może Ci w tym pomóc? Z pewnością użytecznym narzędziem jest kalkulator ubezpieczeń. Służy on do przygotowania wstępnej oferty na ubezpieczenie podróżne zależnie od Twoich wymagań. Otwierając kalkulator ubezpieczeń, musisz wpisać kilka informacji dotyczących Twojej najbliższej podróży oraz jej uczestników, dzięki czemu polisa zostanie dopasowana do tego, czego potrzebujesz.

Pewną nowością, którą możesz dostrzec w kalkulatorze ubezpieczeń, jest ubezpieczenie podróżne wielokrotne. Na czym polega? Otóż to wyjątkowa polisa, która jest swoistym abonamentem na ubezpieczenia na określony czas (zwykle na rok). W ramach ubezpieczenia podróżnego wielokrotnego możesz być objęty ubezpieczeniem podczas wyjazdów za granicę dowolną ilość razy. Jeśli zatem często podróżujesz, z pewnością warto rozważyć tę możliwość. Nie dość, że dzięki temu możesz niemało zaoszczędzić, to jeszcze nie musisz przy każdym wyjeździe pamiętać o zakupie osobnej polisy. Kalkulator ubezpieczeń to tylko jedno z praktycznych narzędzi, które pomoże Ci znaleźć ubezpieczenie. Warto sprawdzić np. wyszukiwarki ubezpieczeń albo porównywarki ubezpieczeń. 

O czym pamiętać, poszukując ubezpieczenia podróżnego?

Gdy wybieramy ubezpieczenie podróżne, zdecydowanie najważniejsza jest jego zawartość. Twoja polisa musi być możliwie najlepiej dopasowana do Twojego planu danego wyjazdu. Nawet podstawowe ubezpieczenie podróżne musi zawierać w sobie:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie assistance,
  • ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków).

Oprócz tego każdą polisę możesz rozszerzyć o dalsze ubezpieczenia, jak np.:

  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe lub skrócenia wyjazdu,
  • ubezpieczenie od uczestnictwa w aktach terroru,
  • ubezpieczenie od zaginięcia lub kradzieży bagażu,
  • ubezpieczenie od zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych.

Gdy wybieramy ubezpieczenie turystyczne, niezmiernie istotne są też sumy gwarantowane. Co one oznaczają? Otóż sumy gwarantowane odnoszą się bezpośrednio do tego, jakie kwoty biuro ubezpieczeniowe może przeznaczyć na określone świadczenia. Oczywiste zatem, że im będą one wyższe, tym na lepszą i pełniejszą pomoc możesz liczyć. Sprawdź dokładnie wszystkie możliwości i wybierz ubezpieczenie najlepsze dla siebie – z pewnością pomoże Ci w tym kalkulator ubezpieczeń!

Jeżeli już jesteś to zostaw komentarz! :)