Bolt, który zasłynął pod nazwą Taxify jest aplikacją mobilną, która została stworzona z myślą o tanich przejazdach w stylu Taxi. Aplikacja dostępna jest w większych miastach w Polsce, a ich ilość jest stale zwiększana. Bolt pozwala w prosty, tani sposób przetransportować się z punktu A do punktu B.

Aplikacja ta jest dostępna zarówno na urządzeniach posiadających system android jak i iOS.  Jest bardzo intuicyjna, więc każdy powinien sobie poradzić z jej obsługą. Co cechuje właśnie tą aplikację względem konkurencji? Zdecydowanie liczne kody rabatowe, które są przyznawane w różnoraki sposób.

Jeden z takich kodów rabatowych możemy dostać już na starcie – za założenie aplikacji. Taki kod rabatowy daje nam zniżkę rzędu 10 zł na pierwszy przejazd. Aby ją otrzymać należy po rejestracji wpisać w zakładce „Promocje” następujący kod promocyjny: UUNK2S. Pozwoli on na uzyskanie pierwszego, darmowego przejazdu. Jest to jednak jeden z wielu przykładów kodów rabatowych, które regularnie są także udostępniane przez samą firmę Bolt. Kod rabatowy pozwala na pokrycie ceny przejazdu do 10zł.

Często jednak spotkać można również zniżki obniżające koszt przejazdu nie w konkretnej kwocie, a w procentach względem całego przejazdu na przykład o 20%. Kody często są rozdawane nawet okazjonalnie (na przykład w walentynki).

Kod rabatowy Bolt

W tym momencie osoby, które nigdy nie korzystały z aplikacji, które służą do przejazdów mogą się zastanawiać czy 10zł lub 20% rabatu to dużo względem całego przejazdu? Odpowiedź na to pytanie warto zacząć od tego, że konkurencja jaką jest UBER lub standardowe zamawianie taxi nie oferuje kodów rabatowych z taką częstotliwością (lub w przypadku taxi – nie oferuje wcale).

Co do samych kosztów przejazdu to są one uzależnione od natężenia ruchu w aplikacji. Także koszt przejazdu z jednego końca miasta na drugi może być jednego dnia większy niż drugiego. Aplikacja jednak w momencie aktywacji kilku kodów rabatowych daje możliwość przed aktualnym zamówieniem przejazdu wybrania rabatu, który uznamy za najlepszy.

W kwestii płatności ważne jest żeby pamiętać o „podpięciu” karty płatniczej – tylko wówczas obowiązują nas przejazdy ze zniżką (rabatem) i tylko wtedy będziemy mieli możliwość zamówienia przejazdu, który będzie realizował posiadany, i wpisany przez nas kod rabatowy! Istnieje również możliwość płatności gotówką, jednak po podpięciu karty oprócz wspomnianych wcześniej rabatów nie musimy się w przyszłości martwić o faktycznie posiadaną przy nas gotówkę.

Bardzo pozytywnym aspektem jest to, że niezależnie od tego czy jest to kwota po rabacie czy standardowa, w przeciwieństwie do usług taxi mamy pewność, że za dany przejazd zapłacimy dokładną cenę, którą poda nam aplikacja. Nie będziemy więc nigdy niemiło zaskoczeni wysokością przejazdu po fakcie. Dotyczy to zarówno płatności poprzez kartę jak i standardowej, związanej z płatnością gotówką.

Czy się opłaca? Podsumowując to co zostało opisane wyżej przeprowadźmy małą „symulację”.

Załóżmy, że chcemy jechać w czwartek wieczorem z punktu A do punktu B i Bolt wylicza nam cenę 15 zł przy obecnie panującym ruchu. Mamy do dyspozycji dwa kody rabatowe: 10 zł za pierwszy przejazd i 20%. W wersji pierwszej zapłacimy więc tylko 5 zł, a w drugiej 12 zł (zyskujemy więc 3zł rabatu). Warto również zwrócić uwagę, że Boltem może podróżować jednorazowo 4 osoby. Wówczas może okazać się, że koszt przejazdu na osobę może wynieść mniej niż korzystając z tramwaju/autobusu.

One Comment

  • Krystian Wlodarczyk pisze:

    Takie niskie ceny w bolcie to trochę zasługa rywalizacji z uberem, warto zawsze zweryfikować cenę w tych 2 aplikacjach, bo te stawki są dosyć „płynne”. Niemniej jednak dzięki za kod.

Jeżeli już jesteś to zostaw komentarz! :)