Revolut, karta która stała się niezwykle popularna za sprawą wielu serwisów internetowych oraz platform dla podróżników. Jest to jedno z bardziej interesujących rozwiązań wielowalutowych, oferujących przede wszystkim bardzo korzystne kursy wymiany walut. Karta Revolut obsługuje aż 25 walut przy płatnościach internetowych oraz w sklepach stacjonarnych. Dzięki Revolutowi nie będziesz przepłacać i tracić na prowizjach banku czy niekorzystnym kursie przewalutowania.

Zamów kartę i otrzymaj 20zł!

Jak działa Revolut?

Niedawno, Revolut uzyskał status banku – pozwala to więc na bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Zakładając konto w Revolucie otrzymujemy przedpłaconą kartę (aby otrzymać fizyczną kartę za darmo skorzystaj z tego linka), która jest połączona z aplikacją zainstalowaną na Twoim smartfonie. Dzięki temu masz możliwość błyskawicznego doładowania środków gdy tego potrzebujesz. Płatności w obcych walutach odbywają się po kursie międzybankowym bez dodatkowych opłat (spreadu). Prowadzenie konta jest bezpłatne, tak samo jak użytkowanie karty czy aplikacji.

Dzięki karcie możemy wypłacać gotówkę z zagranicznych bankomatów (bez opłat transakcyjncyh czy prowizji). Podobnie sytuacja wygląda w przypadku płatności kartą. Od czasu gdy posiadam Revoluta przed wyjazdami w inne rejony Europy nie idę do kantoru (jak kiedyś), tylko wypłacam gotówkę w kraju docelowym – opcja bardziej korzystna finansowo i szybsza! Udając się w dalsze zakątki mimo wszystko dobrze mieć chociaż trochę obcej waluty np. na wypadek awarii bankomatu na lotnisku.

Aplikacja jest prosta w obsłudze, pozwala na przechowywanie środków w kilku różnych walutach. Przy płaceniu nie jest to jednak konieczne, ponieważ system automatycznie przelicza kwotę wydatkowaną na odpowiednią walutę, której najwięcej posiadamy na rachunku karty. Wszystko to bez prowizji za przewalutowanie, po niebywale korzystnych kursach międzybankowych, bez żadnych dodatkowych opłat!

Chcę oszczędzać przy użyciu karty!

Na czym zarabia Revolut?

To jak zarabia na siebie Revolut? Firma zarabia między innymi na większych transakcjach pieniężnych, wypłat w bankomatach oraz na sprzedaży abonamentów pod postacią kart Revolut Metal. Oprócz tego, Revolut planuje uruchomić pożyczki w ramach swojego serwisu (może to obecnie zrobić za sprawą rejestracji działalności bankowej). Revolut dla użytkowników korzystających z kart Metal uruchomił możliwość zakupu kryptowalut:

 • Ethereum,
 • Litecoin,
 • Bitcoin.

To nie wszystko, aplikacja Revolut umożliwia realizowanie bezpłatnych przelewów – również międzynarodowych w walutach obcych.

Limity na Revolucie

Podczas korzystania z dobrodziejstw Revoluta należy pamiętać, że powyżej pewnych kwot do transakcji doliczona zostanie prowizja. Aplikacja w czytelny sposób informuje nas o tych limitach tak jak na zrzucie obok. Jakie to limity?

 • Przy wypłatach z bankomatu obowiązauje nas limit 800zł / miesiąc. Powyżej tej kwoty zapłacimy dodatkowo 2% prowizji,
 • Wymiana do 20 000 zł (powyżej tej kwoty 0,5% prowizji).

Atutem, który wymaga wypunktowania są kursy międzybankowe – często odpowiadają one średnim kursom NBP (w przybliżeniu), a spread (różnica między ceną sprzedaży i kupna) waha się w granicach jednego grosza. Miesięczny limit wymian sięgający 20 000 zł (lub zbliżonego ekwiwalentu w innych walutach) powinien być wystarczający dla zwykłego użytkownika, korzystającego z darmowej karty.

W ramach karty premium nie istnieje takie ograniczenie, a takową wersję uzyskać można już za 30 złotych miesięcznie.

Zalety karty Revolut

 • Darmowa (w przypadku skorzystania z tego odnośnika),
 • Wysokie limity wymiany,
 • Możliwość wypłat w bankomatach bez prowizji (przy darmowej karcie do równowartości 800 PLN/ miesiąc),
 • Brak prowizji za przewalutowanie,
 • Najlepsze kursy wymiany walut w Internecie,
 • Możliwość kupna ubezpieczenia (w tym telefonu),
 • Istnieje opcja zakupu i prowadzenia portfela z kryptowalutami,
 • Darmowe przelewy międzynarodowe w dowolnych walutach!
 • Środki są zabezpieczone gwarancjami bankowymi!

Ciężko szukać wad tego rozwiązania, na pewno trzeba wskazać tutaj na:

 • Limity wypłat bankomatowych,
 • Dodatkowe opłaty związane z przekroczeniem limitu wymian (nie dotyczy kart premium),
 • Konieczność posiadania aplikacji i telefonu,
 • Zdarza się, że karta dokonuje przewalutowania z prowizją (najczęściej przy kliknięciu nieodpowiedniego przycisku na terminalu).

Revolut jest rozwiązaniem, tak jak mówi jego nazwa – rewolucyjnym. Darmowa wymiana walut, wygoda i doskonałe kursy – jest to prawdziwe spełnienie marzeń każdego kosmopolity.

Jeżeli już jesteś to zostaw komentarz! :)