Bardzo często gdy rozmawiam z kimś na temat podróży to pada magiczne pytanie Jak właściwie szukać tych tanich lotów? W tym poradniku chcielibyśmy Wam przybliżyć ten temat i wyszukiwarkę tanich lotów Azair.com, która daje nam możliwość wyszukania najtańszych lotów po Europie oraz Azji. Od teraz zaoszczędzicie dużo czasu i znajdziecie najkorzystniejsze ceny na interesujące Was kierunki podróży! Powodem dla którego powstał ten blog były właśnie wyjazdy w oparciu o tanie loty dlatego tego typu tematy powinny pojawiać się zdecydowanie częściej.

Strona Azair jest dostępna nie tylko w języku angielskim oraz czeskim. Istnieje możliwość zmiany języka na polski, co z pewnością jest wielkim atutem tego portalu. Wyszukiwanie tanich lotów będzie dzięki temu łatwiejsze.

Zmiany języka, dokonać można w prawym górnym rogu strony:

Zmiana języka na Azair

Portal informuje, że możemy wyszukać tanie loty do ponad 110 państw i skorzystać z 94 najtańszych przewoźników.

Korzystanie z portalu jest bardzo intuicyjne. Zanim jednak wpiszemy miasto z którego chcemy wylecieć i port docelowy, to warto zapoznać się z zaawansowanymi parametrami wyszukiwania.

Wybrać możemy dni tygodnia, czas postoju, ilość przesiadek, czy posiadamy członkostwo w liniach lotniczych WizzAir, czy też walutę w której mają być prezentowane ceny.

Po tym pozostaje nam jedynie wybrać zakres pobytu, termin lotu (można nawet zaznaczyć cały rok lub tylko interesującą nas datę) i czekać na wyniki. Im dłuższy okres wyszukiwania, tym dłużej musimy na nie czekać.

Wyszukiwarka ma mnóstwo możliwości. W polu wyboru lotu „z – do” możemy podać nie tylko miasto ale także cały kraj (np. Polska) lub cały obszar geograficzny jak np. Wyspy Morza Śródziemnego. Ostatnia opcja może okazać się przydatna wtedy, gdy będziemy chcieli zaplanować nasze wczasy np. na jednej z greckich wysp w oparciu o to, na którą z nich wyszukamy tanie loty.

Wyszukiwarka tanich lotów gdziekolwiek

Ostatnią i chyba moją ulubioną opcją jest możliwość wyszukania połączenia gdziekolwiek.

Po wpisaniu „Gdziekolwiek” jako miejsce docelowo otrzymujemy listę wszystkich lotów z danego miejsca wylotu posortowanych po cenie. W ten sposób jesteśmy w stanie wyszukać tani lot nawet za kilka/kilkanaście złotych!

Bilety rezerwuje się na oficjalnych stronach przewoźników. Ten portal przedstawia jedynie ceny i odsyła do stron linii lotniczych.

Jeżeli już jesteś to zostaw komentarz! :)