Tajlandia to kraj, do którego wielu z nas udaje się między innymi z myślą o zakupach. Na miejscu jest stosunkowo tanio, a wybór produktów jest ogromny. Wizyty na azjatyckich targach są częstymi punktami wycieczek organizowanych przez biura podróży oraz miejscami równie chętnie odwiedzanymi przez backpackerów. Nie bez powodu. Często tak naprawdę wcale nie chodzi o same zakupy. Na targach w Tajlandii czy Wietnamie można znaleźć wiele interesujących produktów. Najciekawsze są często egzotyczne odmiany warzyw i owoców. Znajdziemy tu również lokalne rękodzieło, a jeśli dany targ jest położony w pobliżu wody, można spotkać na nim liczne odmiany ryb, których nie zobaczymy na europejskich stołach. Tajlandzkie targi słyną również z innych atrakcji. Część z nich to tak zwane targi na wodzie. Każdy stragan to osobna łódź, na której znajduje się sprzedawca i oferowany przez niego towar. Kupujący pływają łodziami pomiędzy straganami, a gdy coś ich zainteresuje podpływają do wybranego przez siebie straganu. Zdjęcia takich targów można znaleźć często w gazetach podróżniczych i folderach wycieczek. W Mae Klong znajduje się jedyny w swoim rodzaju targ na torach. Jeśli macie wolny dzień i chcecie nieco odpocząć po zwiedzaniu Bangkoku to ciekawa alternatywa dla standardowych punktów polecanych w przewodnikach.

Targ na torach – o co w tym chodzi?

Wyjątkowość targu polega na tym, że jest on zlokalizowany wzdłuż torów. Nieopodal ostatniej stacji w Samut Songkhram. W ciągu dnia odbywa się tu targ, na którym możemy kupić przeróżne produkty, jednak o wyznaczonych godzinach przez sam środek targu przejeżdża pociąg. To wydarzenie poprzedza komunikat, po którym następuje szybkie pakowanie rozłożonych towarów. Pociąg dojeżdża do stacji końcowej i już po chwili wszystko wraca do normy. Pasażerowie wysiadają i po 20 minutach pociąg odjeżdża w przeciwnym kierunku. Dla miejscowych jest to zupełnie normalne, jednak Railway Market każdego dnia przyciąga wielu obserwatorów, którzy patrzą na niezwykły przejazd pociągu. To wyjątkowe wydarzenie możemy oglądać o  6:20, 8:30, 9:00, 11:10, 11:30, 14:30, 15:30, i 17:40. Szybka przemiana otoczenia za każdym razem wzbudza zachwyt wśród turystów.

Jak dojechać na Mae Klong Railway Market

Wyjątkowość targu Mae Klong polega na tym, że jest on zlokalizowany wzdłuż torów. Nieopodal ostatniej stacji w Samut Songkhram. W ciągu dnia odbywa się tu targ, na którym możemy kupić przeróżne produkty, jednak o wyznaczonych godzinach przez sam środek targu przejeżdża pociąg. To wydarzenie poprzedza komunikat, po którym następuje szybkie pakowanie rozłożonych towarów. Pociąg dojeżdża do stacji końcowej i już po chwili wszystko wraca do normy. Pasażerowie wysiadają i po 20 minutach pociąg odjeżdża w przeciwnym kierunku. Dla miejscowych jest to zupełnie normalne, jednak Railway Market każdego dnia przyciąga wielu obserwatorów, którzy patrzą na niezwykły przejazd pociągu. To wyjątkowe wydarzenie możemy oglądać o  6:20, 8:30, 9:00, 11:10, 11:30, 14:30, 15:30, i 17:40. Szybka przemiana otoczenia za każdym razem wzbudza zachwyt wśród turystów.

Jeżeli już jesteś to zostaw komentarz! :)