Stany Zjednoczone

Boston w jeden dzień – szybkie zwiedzanie

By 30 czerwca, 20163 grudnia, 2022No Comments

Będąc jeszcze w Nowym Jorku zastanawiałem się czy nie odpuścić sobie Bostonu aby dzień dłużej spędzić na zabieganym Manhattanie. Zdecydowałem się jednak zobaczyć coś nowego i nad rankiem siedziałem już we właściwym autobusie.

Jedyne z czym kojarzyła mi się stolica Massachusetts to herbata bostońska oraz prestiżowa uczelnia – Harvard. Okazało się jednak, że Boston to jedno z najstarszych i najważniejszych miast w historii USA.

Po wyjściu z dworca przechodzę przez Chinatown, które jest zapewne w każdej większej, amerykańskiej metropolii i dochodzę do centrum (Downtown). Po drodze zostawiam telefon w jednym ze sklepów aby się w końcu naładował i ruszam w miasto.

Na zobaczenie Bostonu miałem zaledwie kilka godzin dlatego bardzo pomocny okazał się The Freedom Trail – czerwony, 2.5 milowy szlak prowadzący przez najważniejsze  miejsca związane z historią Stanów Zjednoczonych.

The Freedom Trail

Pierwszy na szlaku był Old South Meeting House – historyczny kościół, dawne miejsce spotkań, a obecnie najwyższy budynek w Bostonie. Na koniec zostawiłem pomnik upamiętniający Holocaust. Szklane, pionowe budowle symbolizujące komory gazowe. Jedna nawiązuje do obozu zagłady w Chełmnie. Przy przechodzeniu przez nie unosi się para. Na szklanych ścianach widnieją wspomnienia więźniów. Miejsce robi niesamowite wrażenie i skłania do refleksji.

Old South Meeting House

IMG_1415

IMG_1417

IMG_1413

Pokręciłem się jeszcze trochę po mieście, a następnie metrem podjechałem do Cambridge. Znajduje się tam najlepszy uniwersytet na Świecie. Jako student nie będzie mi go dane odwiedzić,pozostaje mi jedynie zobaczyć go jako turysta…

IMG_1418

IMG_1273

Kolejny przystanek – Waszyngton! Spróbuję dopaść Gortata.

Jeżeli już jesteś to zostaw komentarz! :)