Poradniki

Prezent dla podróżnika – najciekawsze propozycje

By 11 września, 201818 stycznia, 2020One Comment

Większość z nas kojarzy to uczucie, kiedy zbliżają się urodziny bliskiej osoby, a w głowie pustka, no bo jaki prezent kupić, żeby się spodobał? Przy selekcji sklepu, do którego powinniśmy się udać, pomocna będzie wiedza na temat zainteresowań solenizanta. Dzisiejszy wpis dotyczy sytuacji, kiedy wybieramy prezent dla podróżnika.

Świat do zdrapania

Pomysł banalnie prosty – oto mamy wielkoformatową mapę świata do zawieszenia na ścianę z możliwością zaznaczania odwiedzonych krajów. Prawdziwa frajda kryje się w sposobie zaznaczania odbytych wojaży. Otóż mapa jest pokryta łatwo ścieralną powłoką farby o jednolitym (zazwyczaj szarym lub brązowym) kolorze. Nasz solenizant może zdrapać powłokę farby, spod której wyłoni się właściwa mapa świata – tym razem już kolorowa. W efekcie te państwa, gdzie nasz solenizant postawił już swoją stopę, są efektownie wyróżnione na tle reszty świata. Ten prezent dla podróżnika jest praktyczny i jest szansa, że obdarowany będzie go używał przez wiele lat – w końcu nie tak łatwo zwiedzić całą kulę ziemską w trakcie swojego życia.

W zależności od jakości wykonania za upominek trzeba zapłacić 50-110 zł.

Kompas wskaże ci drogę

Kto wyjechał w rejony świata trochę bardziej dzikie niż Tatry czy Bieszczady wie, że smartfony mają swoje ograniczenia. Ich użyteczność kończy się wtedy, gdy tracą zasięg, a w przypadku osoby, która podróżuje po świecie, sytuacja ta wydarza się często. Wówczas z pomocą przyjdzie podarowany przez nas prezent, czyli kompas, który pomoże ustalić gdzie jest północ, południe, wschód, zachód.

Elegancko wykonany kompas to wydatek ok. 70 zł.

Cieplutko i milutko, czyli termos

Propozycja na prezent dla podróżnika, który za cel wypraw upodobał sobie kraje zimne lub wyrusza w trasę niezależnie od pory roku. Termos jest z pozoru banalnym podarunkiem, ale doświadczeni podróżnicy wiedzą, jak ogromne czyni cuda i jak niebotycznie podnosi morale, kiedy od wielu godzin organizm jest wystawiony na działanie niskiej temperatury. W kończynach traci się czucie… i wtedy wchodzi on – termos z rozgrzewającym napojem.

Cena termosu wykonanego ze stali nierdzewnej, trzymającego długo temperaturę to, zależnie od pojemności, wydatek ok. 60-120 zł.

Wspomnienia zamknięte w ramce

„Jeśli nie ma zdjęcia, to znaczy, że cię tam nie było!” – być może dlatego wszyscy, niezależnie czy podróżnicy czy turyści od święta – robią w trakcie egzotycznych wyjazdów setki fotografii. Wywołane w ciemni, oprawione w ramkę, w mieszkaniu podróżnika będą bezpośrednio wskazywały na to, jakie ten człowiek ma w życiu pasje.

Minimalistyczne ramki na zdjęcia to koszt ok. 12-15 zł, ale na te bardziej wyszukane (np. istniejące jako figury w przestrzeni) trzeba wydać ponad 50 zł.

Podróżniczy klasyk – globus

W głębi serca każdy jest tradycjonalistą, a żeby uświadomić to znajomemu podróżnikowi możemy kupić mu na urodziny globus. W erze smartfonów z mapami świata dostępnymi za jednym kliknięciem, globus zachwyci podróżnika w ten sam sposób, w jaki samochód marki Syrenka zachwyci fana motoryzacji.

Cena: ok. 70 zł.

One Comment

  • Jacek pisze:

    Mi największą radość sprawiło jak dziewczyna podarowała mi plecak. Taki porządny górski sprzęt, który wytrzyma każdą pogodę 😉 Zdaję sobie sprawę, że to drogi prezent, ale dość uniwersalny dla każdego podróżo-maniaka.

Jeżeli już jesteś to zostaw komentarz! :)